Milazim Krasniqi ka një thirrje urgjente për Qeverinë Kurti, kërkon të shkarkohet ky ministër

Aktuale

Milazim Krasniqi ka një thirrje urgjente për Qeverinë Kurti, kërkon të shkarkohet ky ministër

Nga: A.M Më: 22 tetor 2021 Në ora: 20:27
Milazim Krasniqi

Profesori Milazim Krasniqi ka reaguar pas shpalljes non-grata të dy diplomatëve rusë.

Ai në një postim në Facebook u shpreh se ky është një veprim shumë i mirë, por kërkoi nga qeveria ta shkarkojë urgjentisht Goran Rakiqin.

“Kosova shpall persona non grata dy rusë. Mirë shumë. Por, qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë urgjentisht Goran Rakiqin, nga detyra e ministrit. Ai nuk përfaqëson interesat e Kosovës. Ai përfaqëson rebelimin dhe Vuçiqin”, deklaroi Krasniqi, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Kosova shpall persona non grata dy rusë. Mirë shumë. Por, qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë urgjentisht Goran Rakiqin, nga detyra e ministrit. Ai nuk përfaqëson interesat e Kosovës. Ai përfaqëson rebelimin dhe Vuçiqin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat