“Çka bon i forti i ligi çuditet”, kështu i reagon Vjosa Osmanit kreu i gastronomëve

Aktuale

“Çka bon i forti i ligi çuditet”, kështu i reagon Vjosa Osmanit kreu i gastronomëve

Nga: P.R Më: 25 tetor 2021 Në ora: 21:28
Darka e Lamës, foto e publikuar nga Kllokoqi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka organizuar shtrimin e Darkës së Lamës, festë kjo që sipas Osmanit, i jep kuptim shprehjes shqiptare “Bukë e kripë e zemër”.

“Shekuj me radhë nën shenjën e dashurisë për njëri-tjetrin, respektin ndaj miqve, shqiptarët i kanë dhënë krah njëri-tjetrit në kultivimin e bereqetit dhe në mbledhjen tij, në darkën që është shtruar si shenjë falënderimi për të mira e mbledhura. Sikur e dini presidenti Rugova gjithnjë festonte me miq, punonte me miq, dhe i falënderonte ata edhe për mirëqenin tonë. Ne do ta kultivojmë përherë këtë traditë të vyer të popullit shqiptarë, sepse vlerësojmë njësoj sikurse presidenti Rugova, se kultivimi i traditës së mirë e mbanë të gjallë shpirtin e një kombi”, deklaroi presidentja, Vjosa Osmani.

E drejtuesi i Sindikatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi i është përgjigjur presidentes, Vjosa Osmani, sipas të cilit, në Darkën e Lamës u thyen rregullat anti-COVID të vendosura nga vetë Qeveria.

Qka bon i forti i ligi Çuditet 4 veta ne tav , 50% e kapacitetit” ”, ka shkruar Kllokoqi në Facebook, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat