Votat me kusht në Kaçanik, kjo parti po udhëheqë bindshëm

Aktuale

Votat me kusht në Kaçanik, kjo parti po udhëheqë bindshëm

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 17:37
Memli Krasniqi, Besim Ilazi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka publikuar votat e numëruara me kusht për komunën e Kaçanikut.

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Besim Ilazi prin bindshëm 107 vota, shkruan Insajderi.

Pas tij, radhitet kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Jeton Raka, me 81 vota, dhe Shkelqim Jakupi nga Lidhjes Demokratike të Kosovës me 23 vota.

Ndërsa, sa i përket subjekteve politike, në komunën e Kaçanikut, PDK prin me numrin më të madhë të votave, me plotë 82 vota.

Image
Rezultati KQZ

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat