Rezultati i KQZ-së, ja kush po prin në Prizren

Aktuale

Rezultati i KQZ-së, ja kush po prin në Prizren

Nga: M.L. Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 19:45
Totaj dhe Haskuka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar publikimin e rezultatit të procesit të balotazhit.

Në komunën e Prizrenit, është zhvilluar një garë interesante ndërmjet kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka dhe atij të Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj.

Në bazë të rezultatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) më 4 mijë e 673 vota prin kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ndaj kandidatit të VV-së, më 3 mijë e 211 vota apo 40.73% të votave.

Ndryshe, Mytaher Haskuka i VV-së deri më sot ishte kryetar i Komunës së Prizrenit.

Image
Rezutlati KQZ

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat