Fitorja e Përparim Ramës, Shpend Ahmeti paralajmëron këtë gjë për Arben Vitinë

Aktuale

Fitorja e Përparim Ramës, Shpend Ahmeti paralajmëron këtë gjë për Arben Vitinë

Nga: P.R Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 21:54
Shpend Ahmeti

Tashmë edhe zyrtarisht, Përparim Rama i LDK-së është kryetari i ri i Komunës së Prishtinës. Ai ka dal fitues përballë Arben Vitisë së Lëvizjes Vetëvendosje.

E menjëherë ka ardhur reagimi i kryetarit në largim të Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka uruar Përparim Ramën për fitoren.

“Tash është e qartë - kryetari i ri i Prishtinës do të jetë Përparim Rama. Përparimit i uroj suksese në mandatin e radhës dhe natyrisht se do të përgjigjem sa herë kanë nevojë për informata e sqarime. Po ashtu i uroj përmbushjen e premtimeve”, ka shkruar Ahmeti.

“Në natë të tillë është lehtë me e godit humbësin e zgjedhjeve. Une sonte e përgëzoj Arbenin për punën, fushaten e rezultatin. Duke e njohur, e di se nuk do të jetë fundi i angazhimit tij publik. P.S. Gjatë javëve në vijim do të presim certifikimin final dhe pastaj do ta organizojmë edhe pranim dorëzimin e detyrës”, shkruan Shpend Ahmeti në reagimin e tij, përcjellë “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat