Prokurorja jep detajet e fundit: Po e intervistojmë çdo dëshmitar, është zbrazur pothuajse një karikator

Aktuale

Prokurorja jep detajet e fundit: Po e intervistojmë çdo dëshmitar, është zbrazur pothuajse një karikator

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 14:24
Pamje nga vendi i ngjarjes

Prokurorja Sahide Gashi ka thënë se prokuroria deri më tani ka bërë intervistimin e shumë personave dhe ekipet hetuese janë në terren duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes ku është kryer krimi në Gllogjan.

Prokurorja Gashi, para mediave tha se deri më tani autori ka përdorur kallashnikov dhe është zbrazur pothuajse një karikator.

“U bëj thirrje qytetarëve që të na ndihmojnë me informacionet që kanë. Ky është një moment i rëndë qoftë familjet e viktimave qoftë për ata që kanë qenë në autobus dhe e kanë përjetu. Ne me shumë kujdes jemi duke intervistu çdo dëshmitar okular dhe jemi të ndarë në shumë grupe dhe secili prej tyre jemi duke i koordinu veprimet, kemi intervistu shumë persona.

Image

Deri tash me informatat që posedojmë ëshët përdorur një kallashnikov dhe është zbrazur një karikator, hetuesit janë në terren duke e bërë ekzaminimin e vendit të ngjarjes”, tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat