Sot më shumë të shëruar se sa raste të reja me Covid-19

Aktuale

Sot më shumë të shëruar se sa raste të reja me Covid-19

Nga: A.ZH Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 14:56
Foto ilustrim

Vetëm dy raste të reja pozitive me Koronavirus janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Siç ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë, nuk është regjistruar asnjë viktimë, ndërsa janë shëruar 15 qytetarë, përcjell Bota sot.

Njoftimi i plotë:

29 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.265 testime, 2 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 15 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.778.

Në total numri i rasteve aktive është 322.

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KËTU

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat