Fotografia e tij me Thaçin u përdor nga Prokuroria si argument kundër arrestit shtëpiak, deklarohet Qalaj

Aktuale

Fotografia e tij me Thaçin u përdor nga Prokuroria si argument kundër arrestit shtëpiak, deklarohet Qalaj

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:20
Rashit Qalaj

Me dokumentin që ka në duar, aspak nuk pajtohet.

Në të po shkruan se mbi ish-drejtorin e Policisë, Rashit Qalaj, kishin ndikim dikur presidenti e kryekuvendari i Kosovës.

Kjo është edhe arsyeja kryesore se pse Zyra e Prokurorit të Specializuar, po kundërshton mbrojtjen në liri të ish-krerëve të UÇK-së.

Image

Por për fotografinë që shihet ky me Hashim Thaçin në veri të vendit, Qalaj thotë se do ishte e pakuptimtë që të mungonte.

Në parashtrimin që ZPS-ja e deponoi në Gjykatë, përdoren edhe disa artikuj të portaleve në Kosovë që flasin për afërsinë e Thaçit e Veselit me Rashit Qalajn.

Mirëpo për këtë të fundit, këto pretendime janë fort joserioze.

Detyrën e shefit të organit të zbatimit të ligjit, ka një vit që nuk e ushtron.

Që nga janari, në krye të policisë së Kosovës është Samedin Mehmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat