Shqiptarë e serbë të zonave të thella, pa informacione rreth vaksinimit

Aktuale

Shqiptarë e serbë të zonave të thella, pa informacione rreth vaksinimit

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 12:40
Pamje nga videoja

Shqiptarë e serbë që jetojnë në zona të thella të Kosovës kanë pak informacione rreth procesit të vaksinimit kundër sëmundjes COVID-19.

Disa prej tyre që i ka vizituar organizata e Kryqit të Kuq muajve të fundit.

Në qytetin e Kamenicës dhe Ranillugut, refuzojnë të vaksinohen, për shkak të informacioneve të ndryshme që kanë dëgjuar e lexuar në internet.

Por, ka edhe të tillë që nuk kanë mundësi të udhëtojnë deri te qendrat e vaksinimit..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat