“Me u çmendë është pak”/ reagon ashpër Flutura Kusari për skandalin ‘seksist’ të Gjykatës së Gjilanit

Aktuale

“Me u çmendë është pak”/ reagon ashpër Flutura Kusari për skandalin ‘seksist’ të Gjykatës së Gjilanit

Nga: A.ZH Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 08:59
Flutura Kusari

Aktivistja Flutura Kusari, ka reaguar për skandalin e Gjykatës së Gjilanit, e cila ka përdorur gjuhë seksiste ndaj një gruaje të dhunuar.

“Me u çmendë është pak”, ka shkruar ajo në një postim në Facebook, duke kritikuar policinë dhe gjykatën për lirimin e dhunuesit.

Sipas saj, dhunuesit jetojnë të lirë dhe të lumtur në Kosovë.

Reagimi i saj i plotë:

Një vajzë e dhunojnë pesë persona.

Ajo e gjen forcën dhe e raporton në polici.

Gjykata në Gjilan me ndihmën e Apelit e 'dhunon' përsëri, duke i liru dhunuesit.

Arsyetimi: e ka meritu se është shoqnu me burra.

Dhunuesit jetojnë të lirë & të lumtur në mesin tonë.

Viktima... Zoti e di ku është.

Me u çmendë është pak.

#BetimiperDrejtesi

Rasti i dhunimit u trajtua nga Gjykata e Gjilanit dhe nxiti reagime të ashpra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat