U vra Behajdin Hallaqi, shoku i Xhavitit Halitit, si mund të ndodhte kjo, si nuk u ndalua?

Aktuale

U vra Behajdin Hallaqi, shoku i Xhavitit Halitit, si mund të ndodhte kjo, si nuk u ndalua?

Nga: Idriz Morina Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 12:17
Xhavitit Haliti, Ali Ahmeti dhe Behajdin Hallaqi

Në një natë të mistershme u nxor nga burgu i Kleçkës Behajdin Hallaqi, dhe nga ajo ditë nuk e pa askush më.

Përtej kësaj ka mbetur akuza e Murat Jasharit, për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, si bashkëpërgjegjës për vrasjen e Behajdint dhe të Shaban Ramë Shalës.

Sipas tij, këta dy ishin njerëzit e fundit që e panë të gjallë Behajdinin. Sidoqoftë kjo mbetet të zbulohet nga gjykata speciale përfundimisht.

Dyshimet e rritura

Por, është interesante se Behajdini konsiderohej shok i Xhavit Halitit. Sipas dëshmisë së Murat Jasharit, Xhaviti e kishte dërguar rastin ta ‘trajtonte’ Ali Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat