Publikohet momenti kur evakuohen udhëtarët nga Stacioni i Autobusëve

Aktuale

Publikohet momenti kur evakuohen udhëtarët nga Stacioni i Autobusëve

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 15:53
Pamje nga videoja

Policia e Kosovës konfirmoi pasditen e sotme se një person anonim i ka thirrur dhe i ka njoftuar se ka vënë mjete shpërthyese në Stacionin e Autobusëve.

Ndërkaq, është publikuar momenti kur janë evakuar udhëtarët nga Stacioni.

U.D., i Drejtorit të Stacionit të Autobusëve, Arianit Grezda, ka konfirmuar se aktualisht nuk ka asnjë person brenda Stacionit të Autobusëve në Prishtinë.

“Jemi largu nga vendi i ngjarjes, çdo njeri e kanë largu”, tha Grezda.

Policia ka konfirmuar se në vendin e ngjarjes po qëndrojnë të gjitha njësitet përkatëse.

‘Rreth orës 14:00, kemi pranuar një telefonatë anonime, përmes së cilës një person ka deklaruar se ka vendosur mjete shpërthyese në Stacionin e Autobusëve, në Prishtinë. Menjëherë policia ka ndërrmarë të gjitha masat e sigurisë në atë zonë. Në një perimetër të caktuar ka evakuuar qytetarët, ndërkohë që   janë angazhuar njësitet përkatëse për trajtimin e informatës”, njofton PK-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat