“Rastësitë” e Edi Ramës/ Melihate Tërmkolli ngre dyshime mbi veprimet e kryeministrit shqiptar

Aktuale

“Rastësitë” e Edi Ramës/ Melihate Tërmkolli ngre dyshime mbi veprimet e kryeministrit shqiptar

Nga: M.L. Më: 17 janar 2022 Në ora: 21:13
Melihate Tërmkolli

Ish deputetja e Kuvendit të Kosovës, Melihate Tërmkolli, me anë të një shkrimi të titulluar “Rastësitë e Edi Ramës” ka vënë disa dyshime mbi sjelljet e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Ajo ka përmendur faktin që në përvjetorin e masakrës së Reçakut Edi Rama ngriti padi ndaj Ramush Haradinajt në vitin 2020, ndërsa sot në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu organizoi pritje për presidentin turk Erdogan.

Postimi i plotë:

“Rastësitë” e Edi Ramës

Krejt “rastësi” që në përvjetorin e masakrës së Reçakut, me 15 Janar 2020, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, padit Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn?!

Krejt “rastësi”, që në përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu, me 17 Janar, Rama organizon dhe pret në Tiranë Presidentin e Turqisë, Erdogan?!

Është paksa “naiv” Edi Rama në këto punë, thonë miqtë e tij në Prishtinë e në Tiranë!.

#MT

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat