Lluka tregon pse kishte hequr bllok-tarifën e rrymës

Aktuale

Lluka tregon pse kishte hequr bllok-tarifën e rrymës

Më: 18 janar 2022 Në ora: 20:32
Valdrin Lluka

Opozita ishte bërë bashkë, kundër ‘pozitës’ në prill të 2015-ës.

Shkak ishin pakënaqësitë për ngritjen e çmimeve të rrymës, të cilat u manifestuan me një marsh protestues para objektit të KEDS-it.

Por, tashti, pas shtatë vjetëve, Kosova prapë gjendet në pozitën e njëjtë, e ajo që ndryshoi janë vetëm udhëheqësit e saj.

Në krye me Lëvizjen Vetëvendosje duket se do të rikthehen protestat. Ato janë paralajmëruar të mbahen prapë, meqë ZRRE-ja propozoi rikthimin e bllok-tarifave.

Kjo, megjithatë, po shihet si zgjidhja e vetme për ish-ministrin e Ekonomisë, Valdrin Lluka, në kohën e të cilit ishin larguar bllok-tarifat.

“Është një formë e pranueshme që mund ta zbusë krizën”, tha Lluka

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat