Ish-konsullja e Kosovës në SHBA emërohet këshilltare e Përparim Ramës

Aktuale

Ish-konsullja e Kosovës në SHBA emërohet këshilltare e Përparim Ramës

Më: 19 janar 2022 Në ora: 19:29
Teuta Sahatqija

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama sonte ka prezantuar disa prej drejtorëve të rinj komunalë.

Në mesin e shumë emrave është edhe ish-Ambasadorja e Konsullatës së Përgjithshme në New York, Teuta Sahatqija.

Tani, nën udhëheqjen e kryetarit të Prishtinës, ajo do ta ketë pozitën e Këshilltares për Transformim Digjital dhe Smart City

Ndërkaq, kreu i Prishtinës ka shtuar se javën tjetër, ekipi do të plotësohet edhe më shumë ka bër të ditur Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat