Mbi 43 mijë persona të vaksinuar me dozën përforcuese në Kosovë

Aktuale

Mbi 43 mijë persona të vaksinuar me dozën përforcuese në Kosovë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 15:25
Foto ilustrim

43 mijë e 760 persona janë vaksinuar me dozën përforcuese të vaksinës Anti-COVID.

Ndërsa, 2 mijë e 199 persona janë vaksinuar me dozën e tretë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas MSH’së, numri i vaksinave të administruara ka shkuar në 1 milion e 732 mijë e 948.

799 mijë e 114 persona janë vaksinuar me dy doza të vaksinës.

“Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës. Deri më sot 799.114 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 43.760 doza përforëcuese dhe 2.199 doza të treta të vaksines kundër COVID-19”, është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat