Gati gjysma e të infektuarve të fundit me COVID-19, janë fëmijë

Aktuale

Gati gjysma e të infektuarve të fundit me COVID-19, janë fëmijë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 19:45
Ilustrim

Në 24 orët e fundit në vend, 2.708 raste të reja me koronavirus u regjistruan nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Sipas statistikave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, vetëm në këtë 24 orësh, prej 2.708 rasteve, të infektuar janë 1.080 fëmijë.

Nga mosha 0 e deri në 9 vjeç, janë të regjistruara 181 raste, ndërsa nga mosha 10 deri në 19 vjeç janë të regjistruara 899 raste me Covid-19.

Image
Statistikat

Kjo nënkupton që thuajse gjysma e të infektuarve të fundit me Covid-19, janë fëmijë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat