Shqiptohen 478 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Aktuale

Shqiptohen 478 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Më: 22 janar 2022 Në ora: 09:06
Ilustrim

Ani pse numri i rasteve pozitive me COVID-19 ka shënuar rritje, megjithëkëtë kjo nuk po ndikon që qytetarët të respektojnë masat antiCOVID-19.

Vetëm për një ditë Policia e Kosovës ka shqiptuar 478 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat për mbrojtje nga infektimi me virusin korona.

Ndërkohë që sot, Qeveria të premten ka miratuar vendimin për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin, parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 sipas vlerësimit të situatës epidemiologjike në vend nga Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin e Shëndetësisë Publike.

Masat e miratuara hyjnë në fuqi sot dhe vlejnë deri më 4 shkurt 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat