Lajm i madh nga KEK-u: Rikthehet në funksion Blloku B2

Aktuale

Lajm i madh nga KEK-u: Rikthehet në funksion Blloku B2

Më: 23 janar 2022 Në ora: 07:41
Rikthehet në funksion Blloku B2

Njësia B2 prodhuese për energji elektrike është rikthyer në funksion pas testimeve nga ekipet përkatëse.

Kështu është bërë e ditur nga stafi I KEK-ut, të cilët njoftojnë për rikthimin në funksion të Bllokut B2.

Lidhur me rifunksionalizimin e kësaj njësie prodhimi, Qeveria ka angazhuan një ekspert gjerman dhe një ish-inxhinier të pensionuar të KEK-ut. 

Pamjet e publikuara nga KEK:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat