“Boll ma”, Mulhaxha-Kollçaku kritikon ashpër “supermenët e shëndetësisë”

Aktuale

“Boll ma”, Mulhaxha-Kollçaku kritikon ashpër “supermenët e shëndetësisë”

Nga: A.ZH Më: 23 janar 2022 Në ora: 07:58
Fatmire Mulhaxha-Kollçaku

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka kërkuar që të ndërpritet praktika e punësimeve të shumëfishta të mjekëve.

Ajo ka thënë se "supermenët e shëndetësisë" punojnë në 3-4 vende të punës, duke përfshirë sektorin publik e privat, përcjell Bota sot.

Por, nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar që kjo "praktikë e trashëguar" të eliminohet, pasi po i vë hije të keqe edhe mjekëve që punojnë me profesinalizëm.

Reagimi i saj në Facebook:

Diku Kryetarë, diku shefa, diku anëtarë të ndonjë Bordi, e me punë të "rregullt" dhe me orar të plotë (8 orë???!!!!) në SHSKUK....publik e privat, 3 apo 4 vende të punës, përfshi disa poste i njëjti individ.

Plus shumë prej tyre të angazhuar edhe si mësimdhënës. 

Gjendje e trashëguar. 

Supermenat e shëndetësisë.

#BollMa!

P. S. 

Ky grup i vë hije të keqe pjesës më të madhe të punëtorëve shëndetësorë që punojnë me profesionalizëm dhe nder.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat