“Janë untu për pushtet dhe ju ka hy frika, veç po vajtojnë...”, Xhevdet Pozhari: Këtë lloj e kam specialitet!

Aktuale

“Janë untu për pushtet dhe ju ka hy frika, veç po vajtojnë...”, Xhevdet Pozhari: Këtë lloj e kam specialitet!

Nga: N. Sh. Më: 26 janar 2022 Në ora: 18:18
Xhevdet Pozhari

Analisti politik dhe gazetari Xhevdet Pozhari, duke shkruar për vëllain e tij, Ardonitin i cili po lufton me jëtë në QKUK, thotë se ai kënaqej kur kërkonte parakushte që hajnat me hy në burg.

Ai përmes një postimi në facebook, shkruan se, tash këta të njëjtit kanë frik edhe pse janë untu për pushtet.

Sipas tij, tash veç po vajtojnë me shpresën që sërish të mashtrojnë.

Postimi i plotë:

Ardoniti kënaqej kur kërkojsha mu kriju parakushte që hajnat me hy në burg. Ne si familje organikisht nuk i durojmë ata që e vjedhin të ardhmen e rinisë së këtij vendi. Ani disa që thoshin "unë kam luftue" e sot nuk ia dinë skajin vetes! Këtë lloj e kam specialitet.

Tash me ju kallxu një send, kështu si troç - lloji i këtyre kanë me u mundu me kriju trazira, kishe për me e "shpëtu Kosovën". Në harmom! Janë untu për pushtet dhe ju ka hy frika se goxha llogari kanë me dhënë. Me pas dasht me e shpëtu Kosovën, do ta kishin bë 100 herë deri më tani. Në pushtet kanë qenë. Por, jo. E kojtmja e korit burrin!

Edhe Amerika e din këtë punë! Njëjtë qysh e din se "pro-amerikani" ma shembullor është ai që nuk e vjedh vendin e vet.

Kështu që dijeni se veç po vajtojnë... me shpresën se sërish mund t'iu mashtrojnë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat