Përgjimi i publikuar i Albulena Haxhiut, reagon asistentja e ministres

Aktuale

Përgjimi i publikuar i Albulena Haxhiut, reagon asistentja e ministres

Më: 27 janar 2022 Në ora: 17:42
Albulena Haxhiu

Berita Abazi, asistentja e Albulena Haxhiut, e ka cilësuar të montuar një audio-inçizim të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu.

Sipas publikimit në audio-përgjimin e pretenduar të ministres Haxhiu flitet për një dorëheqje të saj nga Lëvizja Vetëvendosje.

Sipas raportimeve, biseda pretendohet të jetë realizuar më 2018.

Por, materiali është cilësuar i rrejshëm nga njerëzit e afërt të ministres.

Bazuar në një reagim të Berita Abazit, asistentes së Haxhiut, prapa publikimit të audio-përgjimit qëndron Partia Demokratike e Kosovës.

“‘Audio incizimet eksluzive’ të bëra nga klika e të shpërndara në publik nga PDK. Morali i storjes…”, ka shkruar Abazi, pjesë e kabinetit të ministres së Drejtësisë.

Në media u raportua se ministrja Haxhiu u njoftua sot nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi lidhur me publikimin e audio-përgjimit.

Sipas përgjimit të publikuar nga portali që udhëhiqet nga Ardian Arifaj, ish-këshilltari i Hashim Thaçit, ministrja Haxhiu pranon se kishte dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje. Thotë se dorëheqja e saj ndërlidhej me një pakënaqësi për pagën e saj brenda subjektit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat