Protestuesit provojnë të hynë brenda objektit të qeverisë, pengohen nga policia

Aktuale

Protestuesit provojnë të hynë brenda objektit të qeverisë, pengohen nga policia

Më: 29 janar 2022 Në ora: 14:32
Pamje nga protesta

Partia Socialdemokrate ka organizaur protestë kundër shtrejtimit të rrymës.

Shumë qytetarë i janë bashkuar kësaj proteste, me moton “Ju e rrisni çmimin, ne rezistencën” dhe të cilët tani gjenden para hyrjes në ndërtesën e Qeverisë.

Nol Nushi u ka kërkuar protestuesve që të afrohen më afër dyerve të Qeverisë dhe u ka thirrur policëve që të lejojnë mbajtjen e një fjalimi.

Mirëpo policia i ka penguar dhe pë pas ka filluar përplasja fizike, në të cilën është përfshirë edhe i pari i PSD-së Dardan Molliqaj.

Ai po vazhdon të insistojë që fjalimin ta mbajë në shkallët përpara hyrjes së Qeverinë e Kosovës.

Gjithashtu po u bënë thirrje protestuesve që të hyjnë brenda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat