Përfitimi i 100 eurove nga ndihmat e qeverisë kufizohet me pagën e punëtorëve

Aktuale

Përfitimi i 100 eurove nga ndihmat e qeverisë kufizohet me pagën e punëtorëve

Më: 12 prill 2022 Në ora: 15:19
Ilir Kërçeli

Ilir Kërçeli, shefi i stafit të Glauk Konjufcës, ka shkruar se subvencionimi me nga 100 euro nuk do të bëhet për ata që e kanë pagën mbi 1 mijë euro.

Këtë Kërçeli e ka bërë të ditur në një postim në Facebook.

“Subvencionimi me nga 100 euro, është për ata të cilët paga e tyre nuk kalon mbi 1000 euro”, shkruan ai.

Një informacion i tillë nuk u dha sot në konferencën për media nga ministri i Financave, Hekuran Murati.

Gjatë kësaj konference Murati së bashku me kryeministrin Kurti, njoftuan për pakon ekomomike nëpërmjet të cilës do të ndahen nga 100 euro punëtorët e sektorit publik dhe atij privat dhe për studentët si dhe dyfshimin e mjeteve për personat me asistencë sociale dhe pensionistët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat