Pamje/ Halil Geci paralajmëron skenarin e tmerrshëm të Serbisë në Kosovë, pyet “a do ta lejojë Amerika”? Tregon me emra tradhëtarët e Kosovës!

Aktuale

Pamje/ Halil Geci paralajmëron skenarin e tmerrshëm të Serbisë në Kosovë, pyet “a do ta lejojë Amerika”? Tregon me emra tradhëtarët e Kosovës!

Nga: N. Sh. Më: 26 prill 2022 Në ora: 15:01
Halil Geci

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka paralajmëruar një skenar të tmerrshëm të Serbisë që po tenton me ndihmën e Rusië të përdorë në Kosovë.

Geci përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Facebook, ku ka publikuar edhe disa fotografi, flet edhe për tradhëtarët e kombit shqiptar.

Ai shkruan se Serbia e shtyer nga Rusia po tenton të fillojë një konflikt të armatosur në Kosovë.

Geci pyet se a do ta lejojë Amerika këtë skenar serb mbetët të shihet?

Duke komentuar edhe nje deklarat të ekspertit gjerman Martin Henze, Geci thotë se, tradhtarët e atdhetur siç i quan ai, Hashim Thaçin, Edi Ramën, Isa Mustafën, Baton Hahxiun e Lutfi Hazirin dhe disa mbështetës të tyre janë shitur te rusët, kinezët e serbët.

Tutje ai shkruan se qëllimi i tyre ishte interesi personal për t’i mbushur thasët me para dhe për ta shitur Kosovës, por kjo nuk do të ndodhë, pasi që, sipas tij, nuk po e lejon Amerika, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti.

Shkrimi i plotë:

Popuulli duhet të hapë llogari urgjente për tradhëtarët e atdheut

Shërbimet mike të Kosovës, si dhe eksperti gjerman Martin Henze po bërtasin në kup të qiellit: o shqiptarë ndalojani përpëlitjet Edi Ramës dhe argatëve të tij në Kosovë të cilët pa kompromis po punojnë herë fshehtas, herë haptazi në krah të Serbisë.

Vizita ad-hok e sekretarit shtetit amerikan në Ukrainë dhe në të njëjtën kohë vizita e zyrtarve të lart të administratës Biden në Kosovë, si dhe alarmi nga zyrtarët kosovarë për vendëstrehime nëntokësore, jep të tregoi se tradhëtarët e atdheut ata që e kanë shitur bythen te Rusët e Kinezët dhe Serbët, si Edi Kristaqi, spiuni i kahmotshëm serb Isa Mutafa, Hashim Polari, Baton Stanishiqi, Lutfi Haziri, dhe mbështetësit e tyre defatorët dhe tupangjitë e PDK-së dhe LDK-së, si duket ju ka ardhur fundi, ngase situata në Ukrainë dhe tentimi i Rusisë, Kinës dhe Serbisë për destabilizimin e Ballkanit i kanë mbështetur tradhëtarët për muri...!

Qëllimi i vetëm i këtyre tradhëtarëve ishte interesi personal për t’i mbushur thaset me para dhe për ta shitur Kosovën dhe interesat shqipetare në tavolinë.

Por ja se kjo nuk do të ndodhë ngase nuk po len Amerika besa as Vjosa dhe Albini...!

Angazhimi i fuqishëm Amerikan për ta stopuar interesin ruso -serbë në Kosovë, Shqipëri e më pak në Bosnje ua ka shpluar jorganin tradhëtarëve të atdheut duke i zënë të permendurit më lartë lakuriq nën jorganin e Putinit dhe Vuqiçit.

Angazhimi maksimal i Anglisë, Gjermanisë, Amerikës dhe Evropës  në ndihmë Ukrainës, si dhe mbështetja e pa rezervë e Serbisë pro Rusisë si duket ua kanë qelë sytë Perëndimit për ta ndalur invazionin Rusë në Ballkanin perëndimor vend ky që ka investuar Rusia dhe Kina përmes Serbisë veçmas në tradhëtarët e atdheut në politikanët e Shqiperisë dhe Kosovës.

Këtë situatë e ka shpjeguar më se miri Eksperti gjerman Martin Henze, ku thotë: Shqiptarët duhet të reagojnë më ashpër ndaj këtyre  tradhëtarëve.

Tentimi i Serbisë për ta destabilizuar Kosovën dhe rajonin, duke bërë sulme terrori mbi policinë tonë, i ka ngritur në këmbë miqtë tonë amerikanë dhe evropianë për të ardhur pa pritmas në Kosovë dhe për t’ia filluar dialogun në Bruksel.

Si duket Rusia e interesuar për t’ia filluar konfliktit të ri në Ballkan përmes Serbisë ku ka filluar sulmet në Kosovë, me qëllimin e vetëm për ta zbrazur mllefin që ja ka krijua populli vëlla Ukrainas që kanë një fe një gjuhë dhe një atdhe, e që nuk po mundet ta zbrazë arsenalin e fuqishëm ushtarak mbi popullin vëlla Ukrainas.

Pikerisht unë dyshj se kjo është arsyja pse Serbia është e shtyer nga Rusia që të fillojë konfliktin dhe t’i zbrazë armët e pa provuara mbi popullin e Kosovës. Se a do ta lejon Amerika këte skenar të tmerrshëm serbë mbetët të shihet, ashtu siç po shihen lëvizjet e njëpasnjëshme të zyrtarve amerikan drejt Kosovës dhe rajonit, në këto ditë të vështira për Kosovën...!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat