Pas darkës me Vuçiqin dhe Kurtin, Lajçaku informon për dialogun kryediplomatin turk

Aktuale

Pas darkës me Vuçiqin dhe Kurtin, Lajçaku informon për dialogun kryediplomatin turk

Më: 10 maj 2022 Në ora: 14:18
Miroslav Lajçak, është takuar me ministrin e jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu

Emisari special i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak, është takuar me ministrin e jashtëm turk, Mevlüt Çavuşoğlu.

Në një postim në Twitter Lajçak ka shkruar se me ministrin e jashtëm turk ka diskutuar për Ballkanin Perëndimor e në veçanti dialogun Kosovë – Serbi.

“Faleminderit Mevlüt Çavuşoğlu për mikpritjen, mbështetjen për punën time dhe diskutimin tonë të rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor, në veçanti Dialogun”, shkruan ai në Twitter.

Ky takim me ministrin e jashtëm turk vjen pas darkës që Lajçak ka zhvilluar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq në Berlin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat