Vdes një person nga CoVID-19 në Kosovë

Aktuale

Vdes një person nga CoVID-19 në Kosovë

Më: 11 maj 2022 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

Një person ka ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19.

Në raportin e tij të Ministrisë së Shëndetësisë, ndër të tjera bëhet e ditur se janë regjistruar 14 raste pozitive.

Ndërkohë, janë kryer 670 testime, 10 qytetarë u shëruan dhe 350 raste janë aktive.

Lajmi duke u përditësuar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat