Fillon takimi ndërmjet MMPHI dhe Komiteti të Transportit, Serbia e pranishme Online

Aktuale

Fillon takimi ndërmjet MMPHI dhe Komiteti të Transportit, Serbia e pranishme Online

Më: 18 maj 2022 Në ora: 12:48
Foto nga takimi

Ka filluar takimi në mes të  Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës dhe Këshillin Ministror të organizuar nga Komiteti i Transportit, ku të ftuar janë gjashtë ministrat e infrastrukturës nga Ballkani Perëndimor.

Të pranishme  në këtë takim janë Shqipëria, Bosnja, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Kosova.

E ftuar në këtë takim ministror ishte edhe Serbia, ani pse nuk ishte prezentë do të jetë pjesë e takimit në platformë Online.

Ky takim mbahet për herë të parë në Prishtinë dhe kryesohet nga ministri Liburn Aliu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat