Deputeti i LVV-së: Vuçiqi u ndje në siklet gjatë darkës me Kurtin

Aktuale

Deputeti i LVV-së: Vuçiqi u ndje në siklet gjatë darkës me Kurtin

Më: 21 maj 2022 Në ora: 00:03
Foto nga takimi

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi u pyet për fotografinë ku kryeministrit Albin Kurti shihet duke buzëqeshur në darkën joformale në Berlin, ku në atë tavolinë ishte edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq.

Abrashi në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se Kurti është ndjerë komod në atë takim, pasi sipas tij, nuk ka asnjë arsye që të ndihet në siklet.

Sipas tij, ai që duhet të ndihet në siklet është Vuçiq.

“Kurti është ndi shumë komod, është ndi shumë komod sepse ai nuk ka asnjë arsye pse me u ndi në siklet në këto takime, është pikërisht Vuciqi që duhet me u ndi në siklet në këto takime. 

Për herë të parë para vetes ka një përfaqësues të Shtetit të Kosovës i cili është shumë parimor dhe shumë i drejt, nuk është i korruptum edhe nuk mundet me u shantazhu nga asnjë instancë qoftë vendore, qoftë serbe, qoftë ndërkombëtare për me bo kompromise të dëmshme sa i përket vendit tonë”, tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat