Baraliu: A merrni vesh, albinista? Ja pse Kurtin kemi të drejtë me kritiku të gjithë

Aktuale

Baraliu: A merrni vesh, albinista? Ja pse Kurtin kemi të drejtë me kritiku të gjithë

Nga: A.ZH Më: 23 qershor 2022 Në ora: 11:52
Bleron Baraliu

Analisti i çështjeve politike Bleron Baraliu, ka thënë se kryeministrin Albin Kurti, kanë të drejtë ta kritikojnë votuesit e tij.

Sipas tij, votuesit e kanë për obligim qytetar e intelektual ta kundërshtojnë zëshëm Kurtin kur nuk pajtohen me të, përcjell Bota sot.

Reagimi i tij në Facebook:

Albin Kurtin kanë të drejtë me e kritiku të gjithë, jo vetëm ne që e kemi votu - sidomos përderisa ka në dorë fatin e shoqërisë si KM i përkohshëm i Kosovës.

Por ne që e kemi votu, e lutë të tjerë ta votojnë, e kemi jo thjeshtë të drejtë por edhe obligim qytetar e intelektual ta kundërshtojmë e kritikojmë zëshëm sa herë nuk pajtohemi. Dhe sa më shumë që Bini zhytë duartë në moçalin e 'trashëguar' (sipas vetdeklarimit), aq më lartë rritet përgjegjësia jonë për ballafaqim. A merrni vesh, albinista?!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat