Osmani uron në sllovenisht Pahorin: Urime dita e shtetësisë president

Aktuale

Osmani uron në sllovenisht Pahorin: Urime dita e shtetësisë president

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:56
Borut Pahor dhe Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përçuar urimet e saj dhe popullit të Kosovës drejt Sllovenisë, në ditën e saj të pavarësisë.

“Urime dita e shtetësisë, President Borut Pahor”, nis urimi i Osmanit në gjuhën sllovene drejt homologut të saj, për të vazhduar në anglisht, “…dhe të gjithë miqve tanë sllovenë dhe aleatë”.

Kosova vlerëson partneritetin tanë të qëndrueshëm dhe sheh drejt vazhdimit të punës për të thelluar bashkëpunimin.

Për t’i afruar vendet, njerëzit dhe ekonomitë tona”, shkruan Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat