Serbët mbërrijnë në Gazimestan, detyrohen t’i heqin bluzat me mbishkrime nacionaliste

Aktuale

Serbët mbërrijnë në Gazimestan, detyrohen t’i heqin bluzat me mbishkrime nacionaliste

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 12:10
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kanë filluar të mblidhen serbët nga Kosova dhe rajoni për të festuar “Vidovdanin” në Gazimestan të Prishtinës.

I gjithë manifestimi qendror po përcillet me prani të shtuar të Policisë së Kosovës.

Ata po kryejnë kontrolle ndaj të pranishmëve.

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes

Gjithashtu, të njëjtëve po iu pamundësohet hyrja me çfarëdo mbishkrimi nacionalist në bluzat e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat