​Rama i kërkon NATO-s ta ftojë Kosovën në Partneritetin për Paqe

Aktuale

​Rama i kërkon NATO-s ta ftojë Kosovën në Partneritetin për Paqe

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 19:32
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mori pjesë sot në samitin e NATO-s në Madrid.

Ai me këtë rast kërkoi që Kosova të ftohet menjëherë në mekanizmin e Partneritetit për Paqe në NATO.

“Vendet që nuk e njohin ende Kosovën duhet të vlerësojnë qëndrimin e saj krejt të njehsuar me BE-në ndaj agresionit rus mbi Ukrainën - pavarësisht se Ukraina nuk e ka njohur ende Kosovën”, ka shkruar Rama në një postim në Twitter.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat