Hovenier: Kushdo që e barazon situatën në Donbas me atë të Kosovës, nuk i ka kushtuar vëmendje historisë

Aktuale

Hovenier: Kushdo që e barazon situatën në Donbas me atë të Kosovës, nuk i ka kushtuar vëmendje historisë

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 21:45
Jeffrey Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ka folur për deklaratat e presidentit rus, Vladimir Putin, i cili në shumë raste e ka përdorur precedentin e Kosovës për ta njohur Republikën e Donbasit.

Ai, në Rubikon, ka thënë se këto janë keqinformime dhe informime të rrejshme të Rusisë.

“Është barazim i rrejshëm, stereotipike e Putinit, por thjeshtë nuk është e bazuar në fakte.

Këto dy situata nuk mund të jenë më të ndryshme dhe kushdo që mundohet të barazojë situatën në Donbas me atë të Kosovës, sinqerisht nuk i ka kushtuar vëmendje historisë” ,ka thënë Hovenier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat