​Kurti-opozitës: Krejt çka keni sjell është një numër, numri 3

Aktuale

​Kurti-opozitës: Krejt çka keni sjell është një numër, numri 3

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:53
Albin Kurti

Në seancën e sotme ku po diskutohet për rritjen e çmimeve të propozuar nga LDK, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se krejt çka kanë sjellë sot opozita si propozon është një numër e ai është numri 3.

Kurti: Krejt çka keni sjellë është një numër numri 3

“Krejt çka keni sjellë është një numër numri 3, tre muaj plus tre muaj, a unë ua lexova pa numër shifra se qysh kemi ndihmua 420 milionë euro, plus 100 milionë euro të zbërthyer nëpër kategori të ndryshme shoqërore për jetesën e qytetarëve tanë dhe mbijetesë. Prandaj, ministri im i Financave u bë t’i bëjë numrat edhe për juve dhe iu tregoi se çka do të thotë ky numër i vetëm që në mënyrë të dyfishtë, ju e sollët në propozimin tuaj”, theksoi ai.

Seanca vazhdon në orën 15:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat