Kjo është pasuria e kryetares së komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Fatmire Kollqakut

Aktuale

Kjo është pasuria e kryetares së komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Fatmire Kollqakut

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:26
Fatmire Kollqaku

Banesë në vlerën e 50 mijë eurove, shtëpi në vlerën e 300 mijë eurove e dyqan në vlerën e 150 mijë eurove.

Kjo është pasuria që e ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsion, kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Fatmire Kollqaku.

Në institucionet bankare ajo ka deklaruar se posedon 3 mijë e 500 euro si dhe mbi 1 mijë e 700 euro ka detyrime financiare.

Kollqaku nga buxheti shtetëror përgjatë një viti për punën e saj paguhet 21 mijë e 400 euro, nga mëditjet 78 euro si dhe nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë dega në Pejë ajo paguhet mbi rreth 2 mijë euro.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat