Ganimete Musliu del në terren në Vushtrri, i vlerëson të mbjellurat në ara

Aktuale

Ganimete Musliu del në terren në Vushtrri, i vlerëson të mbjellurat në ara

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:31
Ganimete Musliu

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, edhe këtë vikend ka dalë në teren ku ka parë nga afër punën e bujqve të Vushtrrisë.

Konkretisht ajo së bashku me drejtorin e Bujqësisë në komunën e Vushtrrisë kanë vizituar fshatin Druar ku janë takuar me bujqit atje.

Postimi i saj:

Këtë fundjavë zgjodhem të ju prezantojmë punën dhe djersen e bujqëve dhe fermerve nga Vushtrria.

Bashkë me Drejtorin Ergin Sungur bashkëbiseduam dhe u njoftuam me hallet e problemet dhe kërkesat e tyre por u kënaqem poashtu me produktet e prodhimeve qe me krenari na i prezantonin këta njerëz të vyeshem.

Fillimisht u ndalem në Druar tek Besimi, burrë i ndershem e i sinqert i cili bënte punë vetmohuese e asnjëher nuk kishte përfituar asnjë ndihmë nga shteti.

Bashkë me Besimin na u bashku rdhe Esati i cili ishte ai qe na ftoi te shohim nga afer begatitë e Druarit dhe djersen e ketyre njerëzve punëtor. Edhe Esatipo ashtu ka te mbjellura disa hektar me grure e miser.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat