Kryetari i PDK-së: Pavarësia e SHBA-së shënon triumfin e demokracisë

Aktuale

Kryetari i PDK-së: Pavarësia e SHBA-së shënon triumfin e demokracisë

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 11:38
Memli Krasniqi

Memli Kransiqi, kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka uruar SHBA-në për përvjetorin e pavarësisë.

Përmes një postimi në Facebook Krasniqi ka thënë se Kosova i është mirënjohëse Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“Pavarësia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës më 4 korrik 1776 shënon triumfin dhe fillimin e ngritjes së një bote të lirë dhe demokratike”.

Këtë e dijmë më së miri ne si Kosovë, ku, 23 vite, respektivisht 14 vite më parë, në misionin tonë të çlirimit dhe pavarësisë, krahun më të fuqishëm kishim SHBA-të”, ka thënë ai.

Prandaj, duke qenë përjetësisht mirënjohës, sot, në festën e pavarësisë, ju urojmë këtë ditë të madhe kombëtare stafit të Ambasadës Amerikane në Republikën e Kosovës, Ambasadorit Hovenier, pjesëtarëve të Ushtrisë Amerikane në Kosovë dhe të gjithë qytetarëve amerikanë”, ka përfunduar postimi i Krasniqit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat