“A u knaqt!”/ Për kë ishte mesazhi i Nuredin Lushtakut? 

Aktuale

“A u knaqt!”/ Për kë ishte mesazhi i Nuredin Lushtakut? 

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 18:26
Nuredin Lushtaku

Mbrëmë vonë, Gjykata në Mitrovicë caktoi masën e paraburgimit ndaj Nuredin Lushtakut dhe dy familjarëve të tij lidhur me incidentin e së shtunës në Skenderaj, ku u plagosën dy policë.

Në një video që u publikua, Nuredin Lushtaku teksa dërgohet në paraburgim dëgjohet duke thënë “a u knaqt”. 

Haxhi Millaku në Frontal të t7 tërthorazi tregoi se për kë ishte ky mesazh i Lushtakut.

“Qe tkallzoj unë, a po don edhe me figura. Skenderaj është qërim hesapesh të interesave politike të katër rrymave dhe rrymës që i përket ky e që i ka themelet në gjak të 57 anëtarë të familjes tjerët e kqyrin për interesa politike dhe “ky don të na hin në politike”. Ia kajti, s’ia kajti dikujt kjo është vërteta, ndërsa tjerët duke shiqu fallin e zi, disa parti pacifiste, e disa tjera, kuazi marksiste, përçaje dhe sundo, 2/3 u  knaqë. Emra janë këta, deshifroni. Edhe shikuesit e dijnë se kush janë lumpen proletariati, kush janë grupacionet e luftës që janë përçarë, e dijnë edhe kuazi pacifistat”

Në pyetjen se a ka gjithçka të bëjë me qërime hesapesh politike, Millahu tha se “themelet janë qaty”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat