Pamje/ Kur Nuredin Lushtaku i vërsulej Glauk Konjufcës në foltoren e Kuvendit, për një deklaratë të Sami Lushtakut

Aktuale

Pamje/ Kur Nuredin Lushtaku i vërsulej Glauk Konjufcës në foltoren e Kuvendit, për një deklaratë të Sami Lushtakut

Nga: M.L. Më: 5 korrik 2022 Në ora: 22:42
Nuredin Lushtaku dhe Glauk Konjufca

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Nuredin Lushtaku aktualisht ndodhet nën masën e paraburgimit për shkak të përfshirjes në rastin e plagosjes së dy zyrtarëve policorë, të shtunën në Skenderaj.

Kjo nuk ishte përfshirja apo pjesëmarrja e vetme e Lushtakut në raste të tilla që ndërlidhen me ngritje tensionesh.

Një video e publikuar nga Kallxo.com, nga një seancë e Kuvendit të Kosovës në vitin 2016 tregon agresivitetin e ish deputetit Lushtaku, ndaj ish deputetit të VV-së, tash kryetar i Kuvendit, Glauk Konjufca.

“Momenti kur Nuredin Lushtaku, ish deputet i PDK-së, i afrohet te foltorja e Kuvendit, deputetit të LVV-së, Glauk Konjufcës, pasi ky i fundit e lexoi një citat të ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku. Kjo ka ndodhur në seancën e mbajtur më 27 tetor 2016”, thuhet në përshkrimin e videos të cilën mund ta shihni më poshtë:

 
Momenti kur Nuredin Lushtaku i ishte vërsulur Glauk Konjufcës në foltoren e Kuvendit

Momenti kur Nuredin Lushtaku, ish deputet i PDK-së, i afrohet te foltorja e Kuvendit, deputetit të LVV-së, Glauk Konjufcës, pasi ky i fundit e lexoi një citat të ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku. Kjo ka ndodhur në seancën e mbajtur më 27 tetor 2016.

Posted by Kallxo.com on Tuesday, July 5, 2022

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat