​Një i vdekur dhe 860 raste të reja me COVID-19

Aktuale

​Një i vdekur dhe 860 raste të reja me COVID-19

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 13:09
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë realizuar 2.469 testime pre të cilave 860 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas raportit të fundit, një persona ka vdekur dhe 1.155 të tjerë janë shëruar.

E derisa rastet aktive janë 6.925, vetëm 60 persona janë vaksinuar gjatë 24 orëve të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat