​Fluksi në pikat e kalimit kufitare, pritje deri në katër orë në Merdare

Aktuale

​Fluksi në pikat e kalimit kufitare, pritje deri në katër orë në Merdare

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 16:36
Foto ilustrim

Gjendja në pikat e kalimeve kufitare në orët e pasdites vazhdon të jetë i ngarkuar dhe me pritje e kolona të gjata.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme të orës 16:09, pritjet më të gjata shënohen në Merdare.

Në këtë pikë të kalimit kufitar për të hyrë në territorin e vendit tonë duhet pritur 180-200 minuta, ndërsa kolona është 50 metra. Në dalje kolona është 1800 metra dhe pritjet e udhëtarëve janë deri në katër orë.

Në pikën tjetër të kalimit kufitar Dheu i Bardhë pritjet në hyrje janë 25-30 minuta dhe kolona është 150 metra, teksa në dalje kolona është 800 deri në 1000 metra dhe pritjet janë nga 140-150 metra.

Pritje ka edhe në Jarinje ku për të hyrë udhëtarët duhet të presin 30-40 minuta, ndërsa në dalje deri në dy orë e njëzet e minuta, ndërsa kolona është 1 kilometër e gjatë.

Edhe në pikën tjetër të vendkalimit kufitar Muçibabë ka kolonë në dalje prej 800 metra, ku pritjet janë 30-40 minuta, ndërsa në hyrje pritjet janë më të vogla 5-10 minuta dhe nuk ka kolonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat