​Hoti: Situata e pasigurisë është kryesisht rezultat i mosveprimeve të Qeverisë

Aktuale

​Hoti: Situata e pasigurisë është kryesisht rezultat i mosveprimeve të Qeverisë

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 09:51
Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tash deputet i LDK-së, ka thënë se situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë është kryesisht rezultat i veprimeve dhe mosveprimeve të Qeverisë ndaj zhvillimeve ekonomike e politike në Kosovë dhe rajon. 

Hoti ka shkruar në Facebook se një qeverisje e mbarë dhe normale, e motivuar për punë e jo e shtyrë nga populizmat, komunikuese me partnerët social, do t'i kishte evituar problemet me të cilat po përballemi, ose së paku do t'i kishte zbutur pasojat për qytetarët.

Ai ka thënë dhënë edhe mendimin se si duhet të jetë qasja.

Postimi i plotë

Situata depresive dhe e pasigurisë në Kosovë është kryesisht rezultat i veprimeve/mosveprimeve të Qeverisë ndaj zhvillimeve ekonomike e politike në Kosovë dhe rajon. Një qeverisje e mbarë dhe normale, e motivuar për punë e jo e shtyrë nga populizmat, komunikuese me partnerët social, do t'i kishte evituar problemet me të cilat po përballemi, ose së paku do t'i kishte zbutur pasojat për qytetarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat