​Vdes një person, shënohen 483 raste të reja me CoVID-19

Aktuale

​Vdes një person, shënohen 483 raste të reja me CoVID-19

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftur se përgjatë 24 orëve të fundit 483 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Një preson e ka humbur jetën ndërsa 1196 të tjerë janë shëruar.

45 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit janë vaksinuar dhe 1598 testime janë bërë gjithsej. 

Të dhënat e detajuara i gjenti Këtu

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat