Armend Zemaj lajmërohet nga Gjermania: Synojmë që LDK-në ta rikthejmë si parti të parë

Aktuale

Armend Zemaj lajmërohet nga Gjermania: Synojmë që LDK-në ta rikthejmë si parti të parë

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 19:51
Armend Zemaj

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, po qëndron në Gjermani ku ka takuar veprimtarë e aktivistë të partisë nga Nëndega e NRW.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se synimet janë që LDK-në ta rikthejnë si parti e parë në vend dhe mërgatë.

Postimi i tij:

Edhe sot, ishte nder dhe privilegj të takoja dhe të bashkëbisedojë me shumë veprimtarë e aktivistë të LDK-së nga Nëndega e NRW në Gjermani e aktivistë të tjerë pjesëmarrës.

Lidhja Demokratike e Kosovës është shtëpi e përbashkët e gjeneratave të tëra, ndërsa mërgata jonë gëzon respekt dhe vend të veçantë.

Në këtë rrugëtim, po bashkëbisedojmë e po flasim për synimet e pastra që LDK-në ta rikthejmë në vendin e saj meritor, e para në vend dhe mërgatë.

Mërgata i jep energji Kosovës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat