Sveçla: Sokol Havolli do të zgjidhet kryeshef i Prishtina Parking

Aktuale

Sveçla: Sokol Havolli do të zgjidhet kryeshef i Prishtina Parking

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:10
Sokol Havolli

Gëzim Sveçla, kryeasamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, ka thënë se Sokol Havolli, ish-këshilltari i ish-kryeministrit Isa Mustafa, pritet të zgjidhet Kryeshef i Ndërmarrjes Publike “Prishtina Parking”.

Sveçla ka thënë se sipas informatat që posedon ai, Havolli pritet të marrë nën menaxhim ndërmarrjen “Prishtina Parking”.

Ai ka kritikuar kryetarin e komunës, Përparim Rama lidhur me emërimet partiake në ndërmarrjet publike.

“Çka ka ndodhë para një jave? Asamblisti i LDK-së në Prishtinë, Fisnik Osmani është zgjedhur kryeshef i Termokosit. A t’i tregoj edhe dy emrat e tjerë që kanë me u zgjedhë [njëri prej tyre] në Prishtina Parking, konkursi që është dalë? Sokol Havolli”, ka thënë Sveçla, derisa nuk ka përmendur emër tjetër pavarësisht insistimit të gazetarit.

Shefi i asamblistëve të LVV-së në Prishtinë ka kujtuar një deklaratë të Përparim Ramës kundër emërimeve partiake në ndërmarrjet publike komunale.

“Unë po e kritikoj për një deklaratë të z. Rama, i cili ka thënë para gjashtë muajve: ‘Ka ikur koha e njerëzve partiakë’”, ka thënë Sveçla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat