“Astritin e kanë vra”/ Tomë Gashi publikon foto e video: Akuzon ish-kryeprokurorin Sylë Hoxha

Aktuale

“Astritin e kanë vra”/ Tomë Gashi publikon foto e video: Akuzon ish-kryeprokurorin Sylë Hoxha

Nga: N. Sh. Më: 29 shtator 2022 Në ora: 20:46
Astrit Dehari dhe Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi, përmes një postimi në Facebook, ka publikuar kallëzimin penal kundër ish-kryeprokurorit Sylë Hoxha, të cilin e akuzon se ka dashur ta mbyllë rastin e Astrit Deharit, si vetëvrasje.

Gashi thotë se Astritin e kanë vra dhe kjo dihet fare mirë.

Ai shkruan se, nesër në Policinë e Kosovës, merren në pyetje si të dëmtuar prindërit e Astrit Deharit.

Postimi i plotë:

Ne nuk do të ndalemi kurrë!

Kuptone ne nuk jau falim kurrë!

Kuptone edhe ju që e dini fare mirë se Astritin e kanë vra në burg dhe qëllimisht krijoni paqartësi për të manipuluar opinionin  publik.

Në bazë të kallëzimit penal të paraqitur me 12 shkurt 2021 nesër në ora 10:30 në Policinë e Kosovës merren në pytje si të dëmtuar prindërit e Astrit Deharit në hetimin penal të ish kryeprokurorit Sylë Hoxha i cili pak ditë pas vrasjes së Astriti deshi me mbyllë rastin si vetëvrasje.

Ne nuk i falim kurrë derisa secili i implikuar në vrasjen e Astritit,  në nxitjen për vrasje, në fshehjen e vrasjes dhe në manipulimin e provave që e vërtetojnë vrasje nuk dalin para drejtësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat