Rron Gjinovci i reagon Gëzim Kelmendit: A jemi 95% myslimanë kur dhunojna çika ka 11 vjet?

Aktuale

Rron Gjinovci i reagon Gëzim Kelmendit: A jemi 95% myslimanë kur dhunojna çika ka 11 vjet?

Nga: A.Zh Më: 2 tetor 2022 Në ora: 10:54
Rron Gjinovci

Aktivisti i shoqërisë civile Rron Gjinovci, ka reaguar për rastet e sulmeve seksuale ndaj vajzave të reja, të cilat kanë tronditur vendin kohëve të fundit.

Ai ka pyetur se kur dhunohen vajzat 11 vjeçare në Kosovë, qytetarët a janë myslimanë.

Gjinovci e ka pyetur kryetarin e Partisë Fjala Gëzim Kelmendin, se a jemi 95 për qind myslimanë edhe kur dhunohen femrat në Kosovë, apo vetëm kur “duam me i mbulu me shami”.

Reagimi i tij në Facebook:

A jena a s'jena myslimanë?

Kur i dhunojmë vajzat 11 vjeçe e kur i sulmojmë nëpër rrugë, a jena myslimanë? Apo veç kur dojna mi mlu me shami?

Gëzim Kelmendi tash po thotë që kjo po ndodh si mungesë e fesë se jena degjeneru, e kur vjen puna me shty agjenda islame thotë jena 95% myslimanë. Nëse është kështu, pra që jena 95% myslimanë, atëherë edhe kur dhunojna çika ka 11 vjet e kur i sulmojmë nëpër rrugë, qaj 95 përqindësh jemi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat