Rifat Latifi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Aktuale

Rifat Latifi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Shëndetësisë

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 16:27 Përditësuar në ora: 17:21 më 06.10.2022
Rifat Latifi

Qeveria nuk është deklaruar ende

Nga: H.O.

Gazet Bota sot ka kontaktuar zëdhënësin e Qeverisë Përparim Kryeziu për të marrë një konfirmim të qeverisë, mirëpo i njëjti nuk ka kthyer përgjigje. Poashtu, ka kontaktuar edhe Ministrinë e Shëndetësisë, por nuk janë përgjigjur ende./Bota sot

Ky është mesazhi i ministrit Latifi në rastin e dorëheqjes

“Me zhgënjim të thellë dhe keqardhje pas shumë reflektimesh për disa muajt e fundit po ju informoj se në mënyrë efektive iu ofroj dorëheqjen time nga posti i ministrit të Shëndetësisë të Republikës së Kosovës, se që nga sot me datën 6 tetor 2022”, thuhet në letrën e dorëheqjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat