PDK ngrit Kallëzim Penal ndaj Muratit për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

Aktuale

PDK ngrit Kallëzim Penal ndaj Muratit për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 17:32
Abelard Tahiri

Deputeti nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri, ka njoftuar se ka ngritur Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale ndaj ministrit të Financave, Hekuran Muratit dhe u.d Sekretarit Enis Spahiu, për mosekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, për muajin shtator.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat